Odszkodowanie energetyczne

Odszkodowanie energetyczne

Odszkodowania energetyczne przysługuje właścicielowi nieruchomości za każde urządzenie i linie przesyłowe, które znajdują się na jego działce i zostało tam umieszczone bez zawarcia pisemnej umowy. Wysokość odszkodowania jest różna i zależy od powierzchni, jaką dana instytucja zajmuje oraz czasu jaki to urządzenie zajmuje działkę.http://harmoniasmakow.pl/przekaski-azjatyckie

Niestety właściciel działki nie może zarządzać, aby urządzenie energetyczne, które zostało legalnie umieszczone usunięto z jego własności. Należy mu się natomiast rekompensata z tytułu użytkowania jego gruntu.

Właściciel może również zarządzać przebudowy infrastruktury bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek nakładów finansowych.

Uzyskanie odszkodowania może być niemożliwe jeżeli nastąpi do zasiedzenia urządzeń, które znajdują się na naszej działce. Fakt ten jednak musi być wpisany do Księgi Wieczystej. Również, jeżeli nabywam działkę z urządzeniem i liniami przesyłowymi, to odszkodowanie możemy uzyskać jedynie za czas posiadania tych gruntów.

Artykuł napisany przez: